Spływy kajakowe

przemecki_RGB150 IMG_1278

Kajakowy Szlak Konwaliowy to atrakcja znana wielu kajakarzom  w naszym kraju i prawdziwa wizytówka naszego regionu. Pierwsze spływy tą trasą odbywały się już przed wojną. Większość z 24 jezior Przemęckiego Parku Krajobrazowego połączonych jest ze sobą kanałami tworząc bardzo ciekawą i niezwykle malowniczą drogę wodną. Szlak ma długość blisko 40 km . Tworzy niemalże pętlę (konieczność przeniesienia kajaków na odcinku ok. 1,5 km). W ostatnim czasie staraniem włodarzy gmin oraz pasjonatów kajakarstwa przeprowadzane są liczne inwestycje znacząco polepszając jego  atrakcyjność. Optymalny czas na przemierzenie całego Szlaku Konwaliowego to dwa dni, jest to więc idealna propozycja na aktywne spędzenie weekendu. Szlak można także przemierzyć etapami podczas kilku jednodniowych spływów.  Ale Szlak Konwaliowy stanowi tylko drobny wycinek dróg wodnych możliwych do wykorzystania w regionie. Zdatne dla kajakarzy są również połączenie między Lginiem a Brennem tzw. Stara Rzeka, czy Pętla Cysterska, stanowiąca rozwinięcie Szlaku Konwaliowego w kierunku Południowego Kanału Obry.

Wszelkie informacje o trasach kajakowych w Naszym rejonie i nie tylko  znajdziecie państwo w wydawnictwie przygotowanym przez Wielkopolską Lokalną Grupę Działania. Wersję elektroniczną przewodnika znajdziecie Państwo TU. Każdy uczestnik organizowanego przez nas spływu otrzymuje Papierową wersję tego przewodnika.

IMG_1266

Kajakowa Przygoda

Oferujemy Państwu kompleksową organizację spływów kajakowych w obrębie Szlaku Konwaliowego i sąsiednich cieków.Organizujemy wszystko począwszy od zaplanowania trasy,  zabezpieczenia sprzętu i transportu po wyżywienie i nocleg dla uczestników. W razie potrzeby zapewniamy także opiekę przewodnika i wsparcie ratownicze.  Proponujemy wiele opcji. Możemy także zorganizować dowolny spływ inną trasą, lub dostosować naszą ofertę do wymogów klienta.

Zapraszamy!

 

Poznaj Krainę Konwalii